masaz1

Masaż leczniczy jako ważny element rehabilitacji

Nie ulega wątpliwości, że masaż leczniczy stanowi niezmiernie istotny element fizjoterapii. Polega on na oddziaływaniu na tkanki pacjenta przy wykorzystaniu właściwie dobranych technik takich jak naciskanie, rolowanie, ugniatanie czy głaskanie. W określonych przypadkach wskazane jest dopełnienie masażu elementami terapii manualnej.

Istota masażu leczniczego

Głównym celem masażu leczniczego jest uśmierzenie dolegliwości bólowych pacjenta. Wykonywany przez odpowiednio wykwalifikowanego specjalistę pozwala osiągnąć odprężenie oraz redukcję napięcia będącego następstwem stresu, urazu bądź nieprawidłowej postawy. Terapii oparta na masażu leczniczym umożliwia osiągnięcie takich efektów jak:

  • Poprawa przepływu krwi – pozwala na szybszą regenerację dzięki sprawniejszemu dostarczaniu substancji odżywczych w miejsca objęte bólem
  • Szybsze odprowadzanie zbędnych produktów przemiany materii
  • Polepszenie kondycji mięśni zarówno w zakresie ich regeneracji, jak i ograniczania ich zaniku
  • Redukcja obrzęków i krwiaków

Masaż leczniczy a masaż relaksacyjny

Zdajemy sobie sprawę ze zróżnicowanych potrzeb pacjentów zamieszkujących Gorzów Wielkopolski, dlatego oferta naszej poradni obejmuje zarówno masaż leczniczy, jak i inne rodzaje masaży. Bardzo popularnym rozwiązaniem cieszy się obecnie masaż relaksacyjny. W odróżnieniu od swojego odpowiednika o wymiarze leczniczym polega on głównie na zrelaksowaniu oraz odprężeniu pacjenta. O ile masaż leczniczy może wiązać się z pewnym dyskomfortem oraz odczuwaniem lekkiego bólu, masaż relaksacyjny charakteryzuje się mniej inwazyjnym charakterem, a ruchy wykonywane przez specjalistę są wolniejsze i delikatniejsze. Warto dodać, że terapia ukierunkowana na redukcję dolegliwości bólowych powinna obejmować serię masaży, natomiast relaksacyjny typ masażu jest dostępny dla nas zawsze wtedy kiedy w naszym życiu pojawia się stres i czujemy potrzebę odprężenia i wytchnienia.

Kto powinien skorzystać z masażu leczniczego?

Borykasz się z dolegliwościami bólowymi układu ruchu i chcesz sprawdzić jakie efekty może zapewnić Ci masaż leczniczy? Gorzów Wielkopolski to miejsce, w którym poradnia FIX BODY pozostaje do Twojej dyspozycji. Każdego dnia przyjmujemy pacjentów, którzy chcą zwiększyć jakość swojego życia i każdorazowo jesteśmy w stanie zaproponować im odpowiednio dobrane metody i narzędzia terapuetyczne. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zredukować ból pleców, barków, szyi bądź kręgosłupa. Niezależnie od tego czy jesteś po urazie, zabiegu chirurgicznym czy zależy Ci na niewelowaniu skutków niepełnosprawności, wizyta w naszej poradni okaże się dla Ciebie trafnym wyborem. Gorzów Wlkp. to miasto, w którym wspieramy naszych pacjentów. Zapraszamy!

masaz2

Masz pytania?

Napisz, a razem ustalimy jak Ci pomóc.

masaz kontakt